Натяжні стелі – від міфів до реальності

Кожен з нас мабуть замислювався над питаннями, чи  шкідливі натяжні стелі? Настав час розвіяти всі міфи й ознайомитися з фактами 
Отже натяжні стелі –це дуже міцна плівка, спеціально розроблена для того, щоб під дією теплової гармати чи повітрєнагрівача вона ідеально монтувалася по периметру приміщення і створювала в результаті ідеально рівну площу.
 
 
Міф перший: Натяжні стелі повинні бути або французькі , або бельгійські , а китайські в своїй оселі встановлювати не можна , так як китайський ПВХ шкідливий для здоров'я
Почнемо з історії - натяжні стелі родом із Стародавнього Риму та  Франції , хоча вже рідко хто в Парижі може згадати, що таке натяжна стеля і якщо вже бути чесними до кінця , від гучного поєднання слів « Французькі стелі » - залишився міф - так як вживати словосполучення  « французькі стелі», коли всі натяжні стелі на теренах України встановлюються українськими хлопцями,  з українською гарантією від української компанії- це нонсенс!
Коментарі від фахівців Сарос ДИЗАЙН: французьких і бельгійських полотен ПВХ практично не існує , так як всі виробничі заводи вже давно перенесені з Європи в Китай у зв'язку з їх низькою собівартістю і дешевою робочою силою , а зрозуміти , в чому відмінність , просто - « Китай - Китаю – велика різниця ». Все залежить від того , який рівень якості ставить замовник ПВХ в Європі і як ці умови підтримує постачальник ПВХ в Китаї. Перевірити це просто - навряд чи знайдеться в Україні виробник вже готових французьких або бельгійських стель , який може показати свій торговий знак на плівці ПВХ і тим більше там буде стояти «Зроблено у Франції».
 
 
 
Що стосується нас, то компанія Сарос ДИЗАЙН УКРАЇНА на рулонах ПВХ ставить свій торговий знак «Сарос Дизайн», що говорить саме за себе.
Робимо підсумки -все залежить від класу якості плівки ПВХ і від чесності виробників місцевих компаній.
 
Міф другий: Натяжні стелі в житлових будинках  встановлювати не можна , так як ПВХ шкідливий для здоров'я!
Коментарі від фахівців Сарос ДИЗАЙН:
Це найпопулярніший міф! Звичайно, побоювання обгрунтовані - натяжні стелі виготовляються із синтетичних матеріалів і живемо ми в країні, де нікому вірити не можна. Однак це не привід доходити до абсурду. Зверніть увагу , що синтетичні матеріали оточують нас всюди - це корпуси побутових приладів , комп'ютери , лінолеум , меблі , профілі вікон та дверей , одяг, різноманітні аксесуари,  а також  холодильники, харчовий пластик , дитячі іграшки та зубні щітки - все це виготовлено з полівінілхлориду ( ПВХ)це той самий матеріал, що використовується й в натяжних стелях . Натяжні стелі встановлюють в будь-яких типах будинків і квартир , освітніх , та медичних установах, а також у великих торгових мережах , фітнес -клубах , басейнах , автосалонах і виставкових залах , включаючи приміщення з підвищеними вимогами до вогнє - і біозахисту . До таких належать дитячі кімнати , оздоровчі та освітні установи .
Головне в цьому питанні - це захистити себе від підробок і вимагати надання відповідних сертифікатів якості.
Це правило відноситься й до арт-друку на натяжних стелях –зображення друкуються еко-сольвентними  чорнилами, що сертифіцировані як ЕКОЛОГІЧНО чисті.
Коли ми говоримо про безпеку , стає вибір - тканина або плівка ? Якщо ви думаєте , що тканинні стелі виготовляються з натурального матеріалу, то ви помиляєтеся. Їх виробляють з поліестеру , що пропитується поліуретаном і ще тканинні стелі вбирають пил , який з часом накопичується і забруднює повітря
Знову нагадаємо , що відрізнити безпечні матеріали дуже просто – повинна бути наявність сертифікатів.До речі , виробникам пластикових вікон, які виробляються теж з ПВХ, доводилося на початку роботи теж доводити екологічність своїх продуктів - їм це вдалося і зараз вони успішно
використовуються скрізь.
Хотілося б сказати декілька слів про натяжні стіни, що є тими самими натяжними стелями, тільки повернутими під іншим кутом.Монтується ця стіна також на профіль й процес монтажу може зайняти лише півгодини робочого часу.найскладніше в цьому питанні- це узгодити з дизайнерами та менеджером макет друку.До речі -ви маєте право замовити пробу друкованого елементу безкоштовно.Але майте на увазі, що елемент може виглядати не зовсім так, як зображення.

Слід зазначити, що натяжна стіна гарно виглядає в різноманітних дізайнерських рішеннях –натяжні стіни виграшно розширюють внутрішній простір кімнати й варіанти настільки різноманітні, що навіть захоплює подих – завдяки натяжним стінам ви можете опинитися в бамбукових джунглях чи в міських кварталах Нью-Йорк-сіті, при цьому не виходячи за межі своєї оселі.

 

Міф третій: Натяжні стелі не пропускають повітря , утворюючи парниковий ефект
Коментарі від фахівців Сарос ДИЗАЙН: В цьому ствердженні варто відразу відкинути тканинні стелі. Тканина повітря пропускає !
А плівка ПВХ , звичайно , не пропускає повітря. Однак , хочеться відзначити наступне: ліноліумні підлоги також його не пропускають , але щось на недолік кисню до цих пір ніхто не скаржився. Крім того, для провітрювання зовнішньої сторони натяжної стелі нічого вигадувати не потрібно - достатньо своєчасно відкривати вікна. А для внутрішньої поверхні при монтажі натяжних стель з плівки ПВХ передбачається створення спеціальних вентиляційних каналів . Причому якщо в звичайних приміщеннях вентиляційними протоками можуть служити технологічні зазори ( які закриваються багетом і стають непомітними і не псують вигляд інтер'єру) то у ванних і кухнях наявність таких каналів для створення циркуляції повітря є обов'язковою.
Висловлюючись простіше, завдяки цьому не буде ні конденсату , ні неприємних запахів ( натяжні стелі з плівки запахи зовсім не вбирають і при цьому мають стійкість до дії хімічних речовин) Крім того, їх легко мити будь-яким засобом , призначеним для миття вікон (краще на основі спирту).
А от стелі з тканини вбирають запахи і на них осідає пил , і чистити їх в порівнянні з ПВХ досить важко - з приміщень , в яких ви збираєтесь встановлювати такі стелі , можна відразу викреслити кухню , а от на балконах -так! натяжні стелі з тканини морозостійкі (на відміну від натяжних стель з ПВХ , які витримують тільки до -15)

 

 
Міф четвертий: натяжні стелі мають неприємний запах
Коментарі від фахівців Сарос ДИЗАЙН:
Правда полягає в тому , що неприємний запах можна буде однозначно відчути , якщо зайти в приміщення відразу після монтажу , хоча він поступово зникає назавжди (як правило , протягом декількох днів) Варто відзначити, що деякий час мають запах і вінілові шпалери і лінолеум, до складу яких входить плівка ПВХ, а стійкість запахів безпосередньо залежить від того, сертифікована чи ні плівка ПВХ.
 
Міф п'ятий: натяжні стелі вибухонебезпечні
Коментарі від фахівців Сарос ДИЗАЙН: натяжні стелі вибухати звичайно не можуть
Справа в технології самого повітрянагрівача , необхідного для встановлення натяжної стелі , який працює на газі, який є джерелом потенційної загрози.
Головною причиною вибуху може послужити тільки недотримання правил експлуатації та невиконання правил безпеки .
Дуже багато ще хвилюються про те , що теплова гармата може зіпсувати меблі - таких випадків у практиці не було. Розігріву підлягає саме полотно , а температура в кімнаті піднімається не настільки, щоб псувати майно, крім кімнатних рослин , які слід винести з кімнати на час встановлення натяжних стель.
 
Міф шостий: натяжні стелі рятують від « затоплень сусідами згори»
Коментарі від фахівців Сарос ДИЗАЙН:
Це не міф - це правда , але тільки для натяжних стель з ПВХ. Тканинні стелі хоч і міцні , але вони нееластичні й вони не витримають великої кількості води.
А якщо ви краєм вуха чули про історію , як натяжні стелі врятували від затоплення недбайливими сусідами зверху - то це про натяжні стелі саме з ПВХ, так як вони дуже еластичні і одночасно нереально міцні - можуть витримувати до 100 літрів води на 1 кв. метр ! ! а що ж у такому разі станеться з натяжною стелею? Вона розтягнеться без тріщин і може навіть провиснути до підлоги, зберігаючи вашу оселю від затоплення.
 
Міф сьомий: натяжні стелі легко пошкодити і вони провисають з часом
Коментарі від фахівців Сарос ДИЗАЙН:
Натяжна стеля досить міцна, навіть для ударів пробки від шампанського, яка летить під тиском. Небезпеку для натяжної стелі становлять тільки гострі предмети. І ще плюс саме натяжних стель- якщо стеля пошкоджена, поріз можна обробити спеціальним клеєм або задекорувати у вигляді вбудованого світильника. Натяжна стеля дуже гнучка й з неї можна формувати хвилю чи ту форму, що забажаете Ви.
 
Ще варто відзначити декілька приємних особливостей натяжної стелі з ПВХ:
  • Натяжна стеля встановлюється за день й сам процес встановлення займає короткий термін часу при цьому без бруду й пилу, при цьому коштує не надто дорого, як колись.
  • Завдяки натяжній стелі з закарнизним освітленням ви можете мати декілька стель різних кольорових відтінків в залежності від настрою(наприклад в понеділок-жовта, а в вівторок-помаранчева)
  • Натяжна стеля -це не тільки естетичний декор, а й надійний захисник від затоплення й вона практично не горить (тільки деформується ),про що свідчать відповідні сертіфікати
  • Натяжна стеля не покривається тріщинами з часом, як наприклад, гіпсокартон
  • Завдяки арт-друку можно створити незвичний й унікальний дизайн кімнати(Компанія Saros Design має більш ніж 3 тисячі різнопланових фото й зображень, вже адаптованих до друку.
  • Натяжна стеля має гарну термоізоляцію і звукопоглинання - це важливий факт, бо всі ми живемо в стандартних багатоповерхівках з поганою термоізоляцією. 
 
Отже, натяжна стеля з додаванням арт-друку чи незвичних форм та декорацій у вигляді натяжної стіни створює в Вашій оселі незвичайнє поєднання стилю й комфорту!